El Kassam’dan Tel Aviv’e Füze Saldırısı

El Kassam’dan Tel Aviv’e Füze Saldırısı

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; Hamas hareketinin askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 8 Aralık Cuma günü yaptığı açıklamada, Gazze’de Filistinli sivillerin öldürülmesine tepki olarak işgal altındaki Tel Aviv kentini füze saldırısıyla hedef aldığını duyurdu.

Habere göre, İsrail medyası bu saldırıya ilişkin haberlerinde İsrail’in merkezinde önceden uyarı yapılmaksızın güçlü bir patlama sesi duyulduğunu duyurdu.

El Cezire kanalının muhabiri de işgal altındaki bölgelerden bu büyük patlamanın Tel Aviv’de herhangi bir uyarı yapılmadan meydana geldiğini bildirdi; Bunun nedeni, İsrail’deki hedefleri vuran iki Filistin roketinin, Demir Kubbe sistemi tarafından engellenmeden deniz kıyısından Tel Aviv’e girmesiydi.

El Kassam’ın açıklamasından dakikalar önce İbrani medyası, Tel Aviv’in merkezindeki “Ghosh Dan” hava sahasında büyük bir patlama duyulduğunu bildirmiş ve uyarı sirenini çalıştırmadan 2 füzenin denizden Tel Aviv’deki hedeflerini vurduğunu duyurmuştu.

Bugüne kadar Gazze işgalinin 63. gününde Gazze Şeridi’ndeki yerleşim bölgelerini bombalayan İsrail ordusu, hava saldırılarını yoğunlaştırdı; bu saldırılarda Refah, Han Yunus, Gazze Şehri ve Cebeliye’de yüzlerce Filistinli şehit oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + fifteen =