CENTCOM: Yemen ordusunun Kızıldeniz’deki kapsamlı operasyonları sürüyor

CENTCOM: Yemen ordusunun Kızıldeniz’deki kapsamlı operasyonları sürüyor

 İran’ın terör örgütü olarak tanıdığı ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Kızıldeniz’in güneyinde seyir ve balistik füzeler ve İHA’larla geniş çaplı operasyonlar düzenleyen Yemen ordusunun Kızıldeniz’de kapsamlı operasyonlar gerçekleştireceğini duyurdu.

CENTCOM teröristleri bu alanda daha fazla bilgi yayınlamadı ancak Yemenli güçlerin operasyonu Amerikalıların kafasını karıştıracak ve endişelendirecek şekildeydi.

Birleşik Krallık Deniz Ticaret Örgütü (UKMTO) de bugün sabah saatlerinde Kızıldeniz’de bir olayla ilgili raporlar aldığını duyurdu.

Bu İngiliz kurumu, sosyal medya platformu X hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: Hudeyde limanının yaklaşık 50 deniz mili batısında bir olay meydana geldiğine dair raporlar aldık ve raporlar, insansız hava araçlarının faaliyetlerini ve koalisyon güçlerinin bunlara tepkisini gösteriyor.

Birleşik Krallık Deniz Ticaret Örgütü, gemilere bölgede seyrederken “dikkatli” olmalarını ve “herhangi bir şüpheli faaliyeti” bu kuruma bildirmelerini tavsiye etti.

Bu arada Yemenli bir askeri kaynak Salı gecesi El-Cezire’ye Yemen ordusunun Kızıldeniz’de bir gemiyi hedef aldığını söyledi.

Siyonist rejimin 7 Ekim’de Gazze Şeridi’ne yönelik vahşi saldırısına başlaması ve bu bölgedeki yerleşim alanları ile tıp ve eğitim merkezlerinin sürekli olarak hedef alınmasıyla birlikte, Yemen ordusu, Filistin milletine destek amacıyla Siyonist gemilerini hedef alacağını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × three =