Beyaz Saray Stajyerlerinden Biden’e Mektup

Beyaz Saray Stajyerlerinden Biden’e Mektup

Acilnews’in yabancı basına dayanarak sunduğu habere göre; 40’tan fazla Beyaz Saray’da stajerlik yaban bir grup ABD Başkanı’nı mektup yazarak Gazze’deki soykırıma sessiz kalmayacakları konusunda uyardı.

Habere göre, 40’tan fazla Beyaz Saray stajyeri ABD Başkanı Joe Biden’a mektup yazarak, Gazze’de ateşkes sağlanması ve savaşın sona erdirilmesi için çaba göstermesini istedi.

Bu mektubu imzalayanlar, isimlerini belirtmeden imza atmışlardır. Mektubun bir bölümünde şöyle deniyor: “Aşağıda imzası bulunan bizler, Filistin halkına yönelik mevcut soykırım karşısında artık sessiz kalmayacağız.”

Metin şöyle devam ediyor: “Amerikan halkının sesini duyuyoruz ve hükümetten kalıcı bir ateşkes talep etmesini istiyoruz. Bugünün karar vericileri değiliz ama yarının liderleri olmayı umuyoruz ve şimdiye kadar Amerikan halkının taleplerinin nasıl duyulduğunu asla unutmayacağız.”

Beyaz Saray stajyerleri, Washington DC’deki Beyaz Saray kompleksinde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, Amerika Birleşik Devletleri First Lady’si ve personeli için çalışan kişilerdir.

Bu mektup, isimleri belirtilmeyen ancak Başkanlık ofisi de dahil olmak üzere Beyaz Saray’ın çeşitli ofislerinde çalıştıklarını söyleyen 40’tan fazla stajyer tarafından imzalandı.

Mektubun bir bölümünde Joe Biden hükümetinin “ateşkes” yerine “savaşlara ara verilmesini” destekleyen politikasına itiraz edildi ve şöyle yazıldı: “Hükümet her ne kadar insani duraklamaların uygulanmasını desteklese de, biz “İsrail’in Gazze Şeridi’nde sivilleri öldürmesi yeterli olmayacaktır.”

Amerika, İsrail rejiminin 7 Ekim sonrasındaki saldırılarına güçlü bir şekilde destek verdi. Savaşa giden haftalarda Joe Biden yönetimi, Gazze’de ateşkes sağlanmasına yönelik sürekli yardım çağrıları karşısında Beyaz Saray’ın yalnızca Gazze’de ateşkesten yana olmadığını söyledi. Hamas’ın yararına olabilecek bir ateş.

Bu arada insan hakları savunucuları ve Demokrat Partili bazı politikacılar defalarca Biden’dan binlerce sivilin ölümüne yol açan operasyonu sona erdirmesi için İsrail’e baskı yapmasını istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − two =