Batman’da sahte paralarla yakalanan bir kişiye ev hapsi verildi

Batman’da sahte paralarla yakalanan bir kişiye ev hapsi verildi

Batman’da bir şahsı dolandıran ve üzerinde çok sayıda sahte para bulunan bir kişiye adli makamlarca ev hapsi tedbiri uygulandı.

Batman İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, emniyete müracaatta bulunan A.Y. isimli şahsın, internet üzerinden tanıştığı bir şahsa telefon sattığı ve şahıstan aldığı paranın 13 bin 300 TL tutarının sahte olduğunu anladığını beyan etmesi üzerine tahkikata başlanıldığı bildirildi.

Açıklamada, “Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde; olayın şüphelisinin Batman’da bir mağazada yaptığı alışverişte 500 TL daha aynı seri numaralarda para verdiği anlaşılmış, yapılan araştırmalarda olayın şüphelisinin H.O. isimli şahıs olduğunun tespit edilmesi üzerine, 18 Nisan günü H.O. isimli şahıs görevlilerimizce yakalanmış, sahte olduğu değerlendirilen, farklı seri numaralarında 50 bin 200 TL para daha yakalanarak toplamda sahte olduğu değerlendirilen 64 bin TL paraya el konulmuştur. Müştekiden aldığı telefon sahibine teslim edilmiş, şüpheli ile birlikte sahte banknotlar yakalanarak piyasaya sürülmesi ve çok sayıda vatandaşımızın mağdur olması engellenmiştir.” denildi.

H.O. isimli şahsın ise parada sahtecilik suçlaması ile gözaltına alınarak çıkarıldığı adli makamlarca ev hapsi tedbiri uygulandığı kaydedildi.

KAYNAK: İLKHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 − 3 =