BAE radikal Hinduların İslam karşıtı tutumlarına karşı kayıtsız

BAE radikal Hinduların İslam karşıtı tutumlarına karşı kayıtsız

Radikal Hinduların bu ülkedeki Müslümanlara yönelik eylemleri geçmişe göre artarken, Birleşik Arap Emirlikleri ekonomik çıkarlarını korumak için bu konuya kayıtsız kalıyor.

BAE Leaks web sitesinin haberine göre, BAE Medya ve Araştırma Merkezi’nin (Imasc) yayımladığı bilgiye göre, Hindistan-BAE ilişkilerine yönelik memnuniyetsizlik, Hinduların Hintli Müslümanlara yönelik eylemlerinin artması nedeniyle artıyor. Çünkü böyle bir ortamda Abu Dabi sadece ekonomik ve ticari çıkarlarını korumanın peşinde.

Bu merkez, radikal Hindu milliyetçiliğinin Hintli Müslümanlara karşı yükselişini ele aldı. Hindistan’ın birçok Arap ve İslam ülkesiyle ekonomik, ticari ve hatta siyasi alanlarda güçlü ilişkilere sahip olmasına rağmen durumun böyle olduğu belirtildi.

Raporda, ayrıca bu ilişkilerin varlığının Hindistan’daki Müslümanlara yönelik radikal tutumların azaltılmasında etkili olmadığı aksine bu tür eylemlerin sürekli arttığı vurgulanmaktadır.

Milliyetçi ve Müslüman karşıtı politikalar izleyen Narendra Modi hükümetinin göreve başlamasından bu yana, radikal Hinduların ülkedeki Müslüman azınlığa yönelik saldırıları her geçen gün artıyor.

Radikal Hinduların Hindistan’daki Müslümanlara yönelik artan saldırıları, bu saldırıların arka planı, gerçek nedenleri ve hedefleri hakkında birçok soruyu gündeme getirdi.

Hindistan yargısı Hindu milliyetçilerinin Müslümanlara yönelik devam eden sistematik saldırılarını takip edeceğini açıkladı.

KAYNAK: Ajanslar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen − five =