Ayetullah Hamenei iş insanlarına hitap etti

Ayetullah Hamenei iş insanlarına hitap etti

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei bugün ülkedeki bir grup iş insanı, üretici ve işletmeciyi kabul ettiği görüşmede özel sektörün öneminin altını çizerek, hükûmetin en önemli görevinin iş ortamını iyileştirmek ve engelleri ortadan kaldırmak olduğunu vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei bugün Tahran’daki İmam Humeyni (r.a.) Hüseyniyesi’nde ülkedeki bir grup iş insanı, üretici ve işletmeci ile buluştu.

Ayetullah Hamenei bu görüşmede dün İran Ürünleri Sergisi’ni ziyaret ettiğine değinerek, “Bu sergiyi ülkenin bilimsel ve teknolojik gücünün bir örneği olarak yorumlayabiliriz” dedi.

Ülkede özel sektörün önemli büyüme kaydettiğini belirten Ayetullah Hamenei, ”Özel sektör, ülkemizin Yedinci Beş Yıllık Kalkınma Planı’nda öngörülen büyümeye, yani yüzde 8’lik büyüme oranına ulaştırabilecek kapasiteye sahiptir” ifadesini kullandı.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamenei, “Devletin en önemli görevi, iş ortamını iyileştirmek ve işletmelerin önündeki engellerini kaldırmaktır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 5 =